Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
HIZLI MENU

Rahim Filminden Sonra Hamile Kalanlar Var mıdır ?

Rahim filmi çektiren kadınların iç kısımda olan sorunlarının ortaya çıkması ve tüplerde açılma sağlanması ile hamile kalma şansı oldukça yüksektir. Rahim filminden sonra hamile kalanlar için bunun bir tedavi değil,  tanı yöntemi olduğunu unutulmamalıdır. Yapılan çalışmalarda rahim içine verilen sıvının ,  film sonrasında gebelik şansını arttırıcı bir etki yaptığı anlaşılmıştır. Verilen bu sıvı birkaç saat içinde idrar yoluyla vücuttan atılmaktadır. Kullanılan bu madde dokular ve organlar üzerinde zararlı bir etki oluşturmaz. Rahim ve yumurtaları da olumsuz etkilemez.

Rahim filminden sonra hamile kalmak daha kolay olmaktadır.

Yapılan incelemeler film çekimi sonrası gebelik şansının arttığını göstermektedir. Çekilen filmin sonucunda nereye etki olduğu ve neye katkı sağladığı tam olarak bilinmese de hamilelik için gerekli olan zemini hazırladığı düşünülmektedir. Bu işlem esnasında kullanılan kontrast maddenin etkili olduğu yönünde fikirler vardır. Rahime verilen bu madde sayesinde pıhtılar ortadan kalkmakta, mukus tıkaçları temizlenmekte ve tüplerde olan küçük tıkaçların kendiliğinden ortadan kalkmasına neden olmaktadır. Bu sayede birkaç ay boyunca gebe kalınma oldukça kolaylaşır. İlaç sıvının kimyasal etkisinin tüplere ulaşılma özelliğini ortaya çıkararak,  döllenme için gerekli olan birleşmenin daha kolay olmasını sağlamaktadır.

Rahim filmi çektirdikten sonra gebe kalanların sayısı oldukça fazladır. Tüplerdeki kapalılık ya da açıklık sorunlarının ortaya çıkmasıyla, bebek sahibi olmak isteyenler için filmin çekilmesi, aşılama tedavisinde başarı oranını arttırmaktadır. Daha çok tüp bebek yöntemi için kullanılan HSG; başarıyı olumsuz etkileyecek olan tüm problemleri ortaya çıkardığı için sık olarak tercih edilmektedir. Ayrıca zaman ve para kaybının önüne geçerek çiftlerin daha mutlu olmalarını sağlamaktadır.

İlaçlı rahim filmi çekiminden sonra ki ilk 6 ayda gebelik oranının, bu film çekilmeyen hastalara göre daha fazla olduğunu göstermiştir.

Burada söz edilen oran artışı kısırlıkla ilgili ilaç tedavisi verilmemesine rağmen kendi kendine oluşan gebeliklerdir. Yani rahim filminden sonra hamile kalmak sadece tanısal amaçlı bir işlem değil, aynı zamanda kısırlık tedavisine de yardım eden bir işlem olmaktadır. Bazı uzmanlar kontrast maddesinin döllenme sonucu oluşan embriyonun rahimde tutunmasına yardımcı olduğu görüşündeyken, diğer uzmanlar da ilacın anti mikrobial etkisi sonucunda olumlu flora gelişiminden kaynaklandığını savunmaktadırlar. Görüşler arasında farklılıklar olsa da ortak nokta olumlu etkisinin olduğudur.

rim filmi hsg  hakkında bilgi veriyor

Soru ve yorumlarınızı bu alandan iletebilirsiniz (0)

Henüz yorum yapılmamış

Görüşlerinizi bildiriniz.