Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
HIZLI MENU

Rahim Filmi Ücretleri

Kadın sağlığı açısından gerekli görüldüğü durumlarda  çekilmesi gereken rahim filmi bireyleri hem sağlık açısından hem de maddi açıdan bir endişeye düşürmektedir. Oysaki rahim filmi ücretleri aslında sanılanın aksine oldukça düşük rakamlara çekilmektedir. Bugün gelişen teknolojinin geldiği nokta eskiden zorlukla yapılan tıbbi müdahalelerin oldukça kolay ve düşük maliyetlerle yapılmasına olanak sağlamaktadır.

Rahim filmi çekimlerinin sağlık yönünden en büyük endişelerinden bir tanesi çekim sırasında uygulanan teknikten ötürü ağrı ve kanama gibi olguların görülebilme riskinin bulunmasıdır. Şuan hali hazırda merkezimizde  olduğu gibi   rahim filmi çekimlerinde artık eskisi kadar komplikasyonlu müdahale durumu bulunmamakta olup bireyin çekim sonrasında normal yaşantısını etkileyecek hal almamaktadır. Maddi boyutları yönünden rahim filmi  çekmek amacıyla üretilmiş olan cihazlar sayesinde işlemin çok kısa sürede yapılabilmesi  nedeniyle  maliyetlerin aşağıya inmesini sağlamış olup, bu da rahim filmi ücretlerinin makul değerlerde olmasını sağlamaktadır.

Rahim filmi çekimi yani histerosalpingografi (HSG) çekimi sırasında   tüp tıkanıklıklarına ilişkin bir durum söz konusu ise ekstradan bir müdahaleye gerek olmaksızın tıkanıklığı açma işlemi (selektif salpingografi) rahim filmi çekim işlemi sırasında yapılabilmektedir. Yapılan tüp açma işlemi rutinde uygulanan bir yöntem olduğundan ötürü böylece hastalar ikinci bir maliyetten dolayı ücret ödememektedir.

Yeni gelişen cihazların rahim ve yapısıyla ilgili izlemlerin yapılabilmesi açısından tıbbi müdahale adına fazlaca katkı sağlamaktadır. Hali hazırda kullanılan teknikle rahim filmi çekimleri için gelişmiş röntgen cihazları kullanılmakta olup, yeni kuşak suda çözünen kontrast madde  kullanılarak rahim filmlerinin çekimleri yapılmaktadır. Teknolojik olarak gelişmiş röntgen makinelerinin rahim filmi çekimi işleminde kullanılması hastaların daha az oranda radyasyona maruz kalmasını sağlamakta ve bu da sağlık açısından bir avantaj sağlamaktadır. Rahim filmi ücretleri konusunda öngörülen rakamlar aslında yukarıda da bahsedildiği gibi birden fazla işlemin farklı farklı maliyetleri yerine tek bir işlem ve maliyetle hastalardan karşılanmaktadır. Rahim filmi ücretleri belirlenirken normalde sadece yapılacak olan rutin işlemler üzerinden ücretlendirme yapılmakta olup, hastanın yapılacak olan işlem nedeniyle endişelenmesi durumunda anestezi alınması gibi bir durum söz konusu olursa rahim filmi fiyatı üzerine anestezi ücretide eklendiğinden  ücretlerde  artış görülmektedir.

 

Soru ve yorumlarınızı bu alandan iletebilirsiniz (11)

 • 13 Ekim 2018
  Musfiqe mammadova demiş ki;

  Rahim filmi fiyatı ne kadardı

 • 19 Mart 2019
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba , rahim filmi hsg fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu için 0212 632 10 60 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

 • 21 Ekim 2018
  Yesim kapu demiş ki;

  Mrblar rahim filmi ucretini ogrenebilir miyim anestezili ve anestezisiz

 • 19 Mart 2019
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba , rahim filmi hsg fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu için 0212 632 10 60 nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.

 • 22 Kasım 2019
  Durak gülay demiş ki;

  Rahim filmi HSG ben çektirdim 1 ay önce herhangi bir sıkıntı olmuyo sonrasında antibiyotik kullaniliyo.

 • 23 Kasım 2019
  Medine demiş ki;

  Rahim filmi HSG ekibi kadın mı? Yani kadın olsun istiyorum da

 • 15 Nisan 2021
  hekimoglu demiş ki;

  Evet Rahim Filmi HSG ekibimizin tamamı kadındır.

 • 02 Mart 2020
  Ebru aras sezer demiş ki;

  Merhaba Rahim film ücretleri nekadar öğrenebilirmiyim anestezili ve anestezisiz

 • 15 Nisan 2021
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba Rahim Filmi HSG fiyatları ve randevu hakkında bilgiyi 02126321059 05359214295 nolu telefonlarımızdan alabilirsiniz.

 • 27 Ekim 2021
  Yıldız inci demiş ki;

  Rahim filmi ucreti ne kadardir

 • 16 Kasım 2021
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba merkezimizde Rahim filmi HSG çekimi yapılmaktadır. Fiyat ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321059 ve 05359214295 nolu telefonlarımızdan alabilirsiniz.

Görüşlerinizi bildiriniz.