Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
HIZLI MENU

Rahim Filmi Fiyatları Ne Kadardır ?

Eski dönemlerde pahalı ve zor olan bu uygulama günümüzde daha basit ve ucuz rakamlarla yapılmaktadır. Fiyatların ucuzlaması teknolojik destek ile bu işlemlerin daha basit şekilde yapılmasından kaynaklanmaktadır. İlerleyen teknolojik gelişmeler sayesin de pahalı olan rahim filmi fiyatları ödenebilir rakamlara doğru çekilmiştir. Teknolojik destekle işlem komplikasyonsuz ve ağrısız bir şekilde çekilebilir olmuştur. Ancak günümüzde C kollu röntgen cihazlarının, yumuşak kataterlerin ve yeni su ya da yağ bazlı kontrast maddelerin kullanıma girmesi, filmi çeken tecrübeli uzmanların artması sonucunda hem rahim filmi fiyatları gerilemiş hem de ağrısız, düşük radyasyonlu ve yüksek kalitede film incelemelerini mümkün kılmıştır.

Bu işlemi yaptırmadan önce nerede yaptıracağınıza karar vermek için iyi bir araştırma yapmalısınız. Seçeceğiniz hastane ya da kliniklerin iyi ve kaliteli hizmet vermesine dikkat etmeliyiz. Rahim filmi fiyatları devlet veya özel hastaneler olmasından dolayı farklılıklar gösterebilmektedir. Hatta özel hastanelerin arasında bile ücret farklılıkları olmaktadır. Özel hastanelerin bazılarında çok gelişmiş olan merkezlerin ve cihazların verdiği hizmetten ötürü bu film çekimi pahalı yapılmaktadır. HSG çekimi fiyatı uygulamanın yapılacağı hastaneye göre değişiklik gösterir.  Devlet hastanelerinde küçük bir ücret ödenirken, özel hastanelerde 300 TL ile 1000 TL arasında değişebilen bir ücret ödenebilmektedir. Standart bir fiyat uygulaması olmamakla birlikte her hastanede farklılık gösterebilmektedir. Film çekimi işleminde şiddetli ağrı meydana gelmesi olasılığına göre anestezi uygulanabilir. Buna göre de ek olarak maliyeti ve ücreti arttırmaktadır. İşlem için her yeni ekleme fiyata da eklenecektir.

Tıp sektöründe yaşanan son gelişmelerle rahim filmi çok kısa zamanda çekilerek yine kısa sürede hastalara sunulmaktadır. Rahim filmi jinekoloji bölümü bulunan tüm hastanelerde yapılabilir. Rahim filmi fiyatları genelde bu şekilde olmakla beraber SGK’ya bağlı bulunanlar, özel sağlık sigortası bulunanlar ve dışardan ödeyenlere göre ayrı ayrı hesaplanmaktadır. Zira hepsinin ödediği katkı ve muayene ücretleri farklı olmaktadır. Bu film çekimi için daha güvenilir ve alt yapısı daha sağlam olan deneyimli ve tecrübeli uzmanlardan oluşan kadrosuyla hizmet veren kuruluşlar tercih edilmelidir. Yasal mevzuat gereğince yapılacak olan işlemlerin fiyatları web sitesi üzerinden açıklanması yasaklanmıştır. Rahim filmi ücretleri; çekileceği merkeze, şehre ve yıla göre farklılık gösterebilir. Teknik alt yapı ve uzman olan kadro fiyatların artmasına neden olur. O yıl içinde gelen zamlarda anında fiyatlara yansıtılmaktadır. Çiftlerin çocuk sahibi olmak için harcadıkları çabayı etkili kılan güvenilir ve kaliteli bir hastanede işini bilen doktorlarla çalışmak başarıyı getirmektedir.

 

Soru ve yorumlarınızı bu alandan iletebilirsiniz (12)

 • 11 Kasım 2021
  Hülya Beysim demiş ki;

  İzmirde merkeziniz var mı

 • 16 Kasım 2021
  hekimoglu demiş ki;

  izmirde merkezimiz yoktur

 • 20 Aralık 2021
  Songül sarı demiş ki;

  Rahim Filmi Hsg fiyat alabilirmiyim

 • 14 Mayıs 2022
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba Rahim Filmi HSG fiyatı ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 05359254295 nolu telefonumuzdan alabilirsiniz.

 • 06 Mayıs 2022
  Deniz kurt demiş ki;

  Tekirdağ/Çorlu’da merkeziniz var mı?

 • 14 Mayıs 2022
  hekimoglu demiş ki;

  Maalesef tekirdağ çorluda Rahim Filmi HSG çekim merkezimiz yoktur.

 • 23 Kasım 2022
  İlknur doğan demiş ki;

  Kiliste rahim filmi hsg çekiyormusunuz merkeziniz varmi

 • 25 Şubat 2023
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba merkezimiz İstanbul Fatihte yer almaktadır. Kiliste merkezimiz yoktur. Merkezimizde HSG filmi çekilmektedir. HSG filmi ve fiyatı hakkında detaylı bilgi için 05359214295 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

 • 29 Kasım 2022
  Meryem zehir demiş ki;

  İlaçlı rahim film ücreti ne kadar bide Kayseri’de nerde var

 • 25 Şubat 2023
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba merkezimizde ilaçlı rahim filmi çekilmektedir. Kayseride nerede yapıldığı hakkında bilgimiz yoktur. Rahim filmi ve fiyatı hakkında detaylı bilgi için 05359214295 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

 • 26 Aralık 2022
  Emine demiş ki;

  Merhaba istanbul da yeriniz nerede bir de normal ve anestezi ile olan rahim filminin fiyatı nedir???

 • 25 Şubat 2023
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba merkezimiz istanbul Fatihte yer almaktadır. Merkezimizde hsg filmi çekilmektedir. HSG filmi ve fiyatı hakkında detaylı bilgi için 05359214295 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

Görüşlerinizi bildiriniz.