Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
HIZLI MENU

Rahim Filmi Fiyatı

Kadın sağlığı açısından kadın üreme sisteminin fizyolojisine engel teşkil edecek bulguların saptanması ya da var olması nedeniyle başvurulan tıbbi tetkiklerde birisi olan rahim filmi aslında HSG filmi olarak da ifade edilebilmektedir.

HSG filmi şeklinde kısaltılan filmin gerçek adı histerosalpingografi teriminin kısaltılmasından kaynaklanmaktadır. Bu nedenle de sağlık kuruluşları içeresinde bu tetkiki yapan radyoloji bölümlerinde bu ifadelere rastlayabilirsiniz. Rahim filmi konusunda eskide var olan önyargılar bugün neredeyse yok denecek seviyeye ulaşmıştır. Çünkü rahim filmi ile ilgili kullanılan tıbbi yöntemlerin uygulanışını kolaylaştıran biyomedikal cihazların varlığı ile artık bu olumsuzluklar minimum seviyeye düşürülmüştür. Yeni teknolojik gelişmeler ile bu işlem artık kolay ve sorunsuz bir şekilde kısa bir süre içerisinde yapılmaktadır. Hastaların rahim filmi ile ilgili merak ettiği konulardan bir tanesi de rahim filmi fiyatlarının ne kadar olduğuyla ilgilidir.

Rahim filmi fiyatları konusunda gereken maddi bütçenin yükünden çekinen birçok hasta bu sebeple sağlık kurumlarına başvurmadan çekimser davranmaktadır. Oysaki yeni yöntemle rahim filmi çektirmek sanılanın aksine oldukça ekonomik fiyatlarla yapılmakta olup, filmi çeken merkezler konusunda araştırma yapmak bu konuda daha mantıklı olacaktır.

Rahim filmi fiyatları hakkında devlet hastanelerinin herhangi bir ücret talep etmediği bilinmektedir. Aslında bu konuda da hastalar var olan sağlık primlerinden devlet hastanelerinde aldıkları bu hizmeti ödemektedir. Özel hastanelerde ise rahim filmi çekilmesi hastaneden hastaneye değişiklik göstermektedir. Sağlık kuruluşlarının a ve b şeklinde sınıflandırılmasına göre ücretlendirmeleri değiştiğinden ötürü sizden işlem için talep edecekleri rakam değişebilir. Bazı hastaneler sizden yüksek bir ücret talep edebilirken bazı hastanelerde cüzi bir rakama çektirilebilir hatta hekiminiz tarafından istenmesi dâhilinde hiç ücret vermeden çektirebilirsiniz.

Rahim filmi fiyatları kapsamında özel hastanelerin belirlemiş olduğu ekonomiyi karşılayabilecek hastalar için uygulamayı bu özel sağlık kurumlarda almak sürecin daha rahat ve daha hızlı olmasına olanla sağlamaktadır. Nitekim devlet hastanelerinde belli bir filmi çektirmek için günlerce sıra beklemek gerekebilmektedir.

Rahim filmi fiyatları konusunda bir özetleme yapılması gerekirse fiyat aralığı olarak 250 ile 600 Türk lirası arasında değiştiğinden bahsedilebilmektedir. Hatta bazı hastanelerde örneğin acıbadem hastanesinde 1000 Türk lirası bir masrafla karşılaşabilirsiniz. Şayet rahim filminizi bir özel sağlık kuruluşunda çektirmeyi planlıyorsanız fiyatlar konusundaki araştırmalarınıza yeni rahim filmi çekim yönteminin uygulanıp uygulanmadığı konusundaki araştırmaları da dâhil etmeniz doğru olacaktır. Tabii ekibin tecrübesi de bu konuda önemlidir.

Soru ve yorumlarınızı bu alandan iletebilirsiniz (8)

 • 02 Mayıs 2020
  Nursevin şerifoğlu demiş ki;

  Merhaba ben rahim filmi için fiyat almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

 • 15 Nisan 2021
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba Rahim Filmi HSG fiyatları ve randevu hakkında bilgiyi 02126321059 05359214295 nolu telefonlarımızdan alabilirsiniz.

 • 22 Temmuz 2021
  Azize anar demiş ki;

  Rahîm flimi cekecem bana yardımcı olurmusunuz.

 • 16 Kasım 2021
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba merkezimizde Rahim filmi HSG çekimi yapılmaktadır. Fiyat ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321059 ve 05359214295 nolu telefonlarımızdan alabilirsiniz.

 • 27 Ağustos 2021
  Christelle N Wayap demiş ki;

  HSG rahim filmi yapmak istiyorum fazla bilgi alabilir miyim?

 • 16 Kasım 2021
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba merkezimizde Rahim filmi HSG çekimi yapılmaktadır. Fiyat ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321059 ve 05359214295 nolu telefonlarımızdan alabilirsiniz.

 • 05 Ocak 2023
  Gurbet demiş ki;

  Hsg filmi ücreti ne kadar öğrenebilirmiyim

 • 25 Şubat 2023
  hekimoglu demiş ki;

  Merhaba merkezimizde hsg filmi çekilmektedir. HSG filmi ve fiyatı hakkında detaylı bilgi için 05359214295 nolu telefonumuzu arayabilirsiniz.

Görüşlerinizi bildiriniz.