Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
HIZLI MENU

Rahim Ağzı Filmi Ne Kadar?

Rahim iç kısmında var olan kanalların kontrol edilmesine olanak sağlayan, anomalilerin tespitin kullanılan, yapısal olarak bozukluğun işlevsel bozukluk sonuçları ortaya çıkartılan tıbbi tetkiklerden birisi de rahim filminin çekilmesidir. Birçok kadın bu sürecin zorluğundan ve sıkıntılarından yakınır fakat aslında yeni geliştirilen yöntemler bu tezi çürütmektedir. Söz edilen rahim ağzı filmi tıbbi literatürde ifade edilen HSG filmi ile aynı anlamdadır. Çünkü rahim filmi çekimleri esnasında rahim ağzı, rahmin içyapısı duvarlarındaki kitlesel bozukluklar tek tek araştırılmakta ve görüntülenmektedir. Bu sebeple rahim ağzı filim ibaresi için rahim filmi ifadesini kullanmak daha doğru olacaktır. Peki, rahim ağzı filmi ne işe yarar?

Rahim içerisinde ya da ağzında bulunan dokuda anormal bir kitle topluluğunun bulunup bulunmadığı, gebelik için her hangi bir rahim dokusunda bir sorun olup olmadığıyla ilgili sonuçları elde etmek için çekilmektedir. Genellikle gebe kalmakta zorlanan bayanların uzun bir süre çaba harcamasından sonra jinekologlar tarafından istenilen bir tetkiktir. Peki, rahim ağzı filmi ne kadar? Çok pahalı bir tetkik mi?

Rahim ağzı filmi yani HSG filmi bilinenin aksine bazı özel sağlık kuruluşlarında çok ekonomik fiyatlarda çekilebilmektedir. Burada etkili olan faktörlerden birisi özel hastanenin sağlık kurumu olarak sınıflamasıdır. Kapsamlı hastanelerde ücretlerin yukarı basamaklarda seyretmesinin en önemli nedeni de budur.

Rahim ağzı filminin ne kadar olduğunu etkileyen faktörlerden bir tanesi de hastadan kaynaklanan endişe durumundan kaynaklanmaktadır. Çünkü hastaların endişe ve korkularının artması dâhilinde anestezi kullanılmadan yapılan bir işlem olmasına rağmen anestezi kullanmak gerekebilmektedir. Bu sebeple eklenen sağlık hizmeti nedeniyle rahim filmi fiyatlarında da artış görülmektedir.

Rahim ağzı filminin ne kadar olduğuyla ilgili olarak değerlendirme yapılması gerekirse İstanbul Anadolu Medivia Hospital’da işlem için 60tl doktor muayenesi 400 TL anestesisiz uygulama ve 600 TL anestezili uygulama yapılmaktadır. Muayeneyle birlikte Medical Park Gop Hastanesinde 400 TL, Batı Bahat Hastanesinde 360 TL,  Bahçelievler Betatom Hastanesinde 400 TL, Hekimoglu Görüntüleme Merkezinde 350 TL, Bağcılar Safa Hastanesinde 285 TL’ye çekim yapılabilmektedir.  Yine İlgi Hastanesi 290 TL, Esenler Avicen Hastanesinde 350 TL, Fulya Emar Beşiktaş Hastanesinde ise 400 TL gibi fiyatlarda rahim ağzı filmi çekimi yapılmaktadır. Ayrıca Sultanbeyli Saygı Hastanesinde 400 TL anestezisiz, 500 TL anestezili işlem uygulanırken, Şişli Echomar Hastanesinde 500 TL, Radyomar Bakırköy hastanesinde 450 TL ücret dâhilinde gerçekleştirilmektedir.

Soru ve yorumlarınızı bu alandan iletebilirsiniz (2)

  • 10 Ekim 2021
    Seda demiş ki;

    Rahim filmi ne kadar

  • 16 Kasım 2021
    hekimoglu demiş ki;

    Merhaba merkezimizde Rahim filmi HSG çekimi yapılmaktadır. Fiyat ve randevu hakkında detaylı bilgiyi 02126321059 ve 05359214295 nolu telefonlarımızdan alabilirsiniz.

Görüşlerinizi bildiriniz.